RECOGNIZE THE GROUPS IN OUR KINDERGARTEN

There are four grups of mixed-age children in our kindergarten 3-6 years

.

01

Amber group

Naszą montessoriańską grupę tworzą dzieci w wieku od 3 do 6 lat oraz nauczyciele: Agata, Anna B. i Lena. Uczymy się w różnym tempie, na wiele różnych sposobów i w interakcji z różnymi ludźmi (również w różnym wieku!). Otoczenie, które stworzyliśmy pozwala dziecku zaangażować ręce, umysł, zmysły, gdzie wszystko jest w zasięgu jego ręki i nie zagraża jego bezpieczeństwu.
Music accompanies us every day. We emphasize that music education influences the development of every child in the physical, mental and intellectual spheres. It has a positive effect on concentration, memory and imagination. Music allows us to understand such concepts as beauty, harmony, joy and sadness.
Creativity is our middle name. We love art and we often refer to it in our actions.
In our opinion the most important thing is closeness. Pre-school education and related upbringing is building a relationship with a child, parent, teacher and the world around us. In this extremely important stage of education, building proper interpersonal relationships is the basis, which will not be possible without building closeness which allows us to get to know ourselves and others. Closeness is characterized by respect, trust and getting to know each other's needs.

02

Emerald group

Do grupy Szmaragdowej aktualnie uczęszczają Dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dzieci otoczone są troskliwą opieką nauczycieli: Pani Emilii, Pani Anny S. oraz Pani Moniki. W naszej grupie najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa Dzieci oraz wzajemny szacunek. Staramy się być blisko natury – dostrzegać piękno dookoła nas. Często wychodzimy na spacery i przyglądamy się przyrodzie. Mamy swojego ulubione drzewo – dęba, pod którym często rozkładamy koc i odpoczywamy. Zwracamy uwagę na to, że jesteśmy częścią ekosystemu. Bardzo chętnie zdobywamy i pogłębiamy wiedzę z różnych dziedzin.
Educational materials are created based on the interests of children so that learning is something pleasant for them.

03

Ruby
Group

O rozwój dzieci w Grupie Rubinowej dbają: Pani Angelika, Pani Wen oraz Pani Małgorzata. Wspólnie troszczymy się o nasze otoczenie, staramy się aby materiały były dla Dzieci wartościowe i ciekawe, dążymy do jak największej samodzielności więc wszelkie czynności porządkowe i samoobsługowe robimy razem z dziećmi. Chcemy wychowywać do pokoju, w oparciu o szacunek, tolerancję i akceptację. W Rubinkach lubimy dużo ruchu, bardzo chętnie spędzamy jak najwięcej czasu na spacerach, placach zabaw lub w lesie. Lubimy kreatywność i tworzenie ciekawych, wyjątkowych prac plastycznych. Jesteśmy bardzo otwarci na próbowanie nowych rzeczy, z otwartymi ramionami przyjmujemy Gości, którzy mają nam coś ciekawego do pokazania lub opowiedzenia. Lubimy odkrywać, zadawać pytania i eksperymentować.

04

Sapphire group

W grupie szafirowej z uśmiechem na twarzy witają dzieci: Pani Patrycja – wychowawca grupy, Pani Magda – psycholog oraz Pani Katarzyna  – asystentka nauczyciela, prowadząca zajęcia językowe i taneczne. Każdego dnia podążamy za indywidualnymi potrzebami dziecka i dostosowujemy program do zainteresowań każdego z członków naszej małej społeczności. Staramy się tworzyć miejsce przyjazne dla wszystkich – każdy z nas jest ważny, ma prawo do własnego zdania oraz wyrażenia go na forum grupy. Chcemy, by każdy czuł się u nas bezpiecznie i swobodnie. W tej grupie szczególne miejsce zajmuje szacunek do drugiego człowieka. Dużo rozmawiamy o swoich emocjach i wciąż pracujemy nad tym, by je pokazywać, nazywać i rozpoznawać. Wspólnie podejmujemy decyzje dotyczące grupy i naszej sali, dbamy o porządek, ustalamy zasady i pielęgnujemy relacje z rówieśnikami. Podczas pobytu w przedszkolu rozwijamy swoją samodzielność i inspirujemy się do zdobywania nowych umiejętności. Wspólnie doświadczamy codzienności, zadajemy pytania i poszukujemy odpowiedzi. Dzięki różnorodności montessoriańskich materiałów znajdujących się w naszej sali mamy możliwość wielozmysłowego doświadczania świata. Lubimy relaksować się na zielonej trawce, podczas spacerów i na placu zabaw. Chętnie obserwujemy otaczającą nas roślinność i żyjące stworzenia. W naszej sali mieszkają dwa ślimaki afrykańskie, którymi wspólnie się opiekujemy i uwielbiamy śledzić ich zwyczaje.

Explore

our building

The modern and spacious building of the Avalon Montessori Kindergarten provides children with optimized conditions for comprehensive development. The project of the kindergarten was created with the function of the kindergarten in mind: four spacious classroom equipped with the best Montessori materials and clinic where meetings with specialists are held (a speech therapist and psychologist) and a garden with its own greengrocer. To ensure the highest sense of security, the kindergarten building is equipped with video intercoms, each person coming to the kindergarten is verified. The kindergarten has video surveillance.

Explore

OUR GARDEN