POZNAJ GRUPY W NASZYM PRZEDSZKOLU

W naszym przedszkolu funkcjonują cztery grupy Dzieci mieszanych wiekowo od 3 do 6 lat

.

POLSKA

GRUPA BURSZTYNOWA

Naszą montessoriańską grupę tworzą dzieci w wieku od 3 do 7 lat oraz nauczyciele: Agata, Ewelina, Ola. Uczymy się w różnym tempie, na wiele różnych sposobów i w interakcji z różnymi ludźmi (również w różnym wieku!). Otoczenie, które stworzyliśmy pozwala dziecku zaangażować ręce, umysł, zmysły, gdzie wszystko jest w zasięgu jego ręki i nie zagraża jego bezpieczeństwu.
Muzyka towarzyszy nam każdego dnia. Podkreślamy, że edukacja muzyczna wpływa na rozwój każdego dziecka w sferze fizycznej, psychicznej i intelektualnej. Ma pozytywne działanie na koncentrację, pamięć i wyobraźnię. Jej obecność pozwala nam zrozumieć takie pojęcia jak piękno, harmonia, radość czy smutek.
Kreatywność to nasze drugie imię. Kochamy sztukę i często odnosimy się do niej w naszym działaniu.
Zastanawiając się nad tym jak najlepiej jednym słowem opisać filozofię naszej grupy, przychodzi nam na myśl to, co naszym zdaniem jest najważniejsze czyli bliskość. Edukacja przedszkolna i związane z tym wychowanie jest budowaniem relacji z dzieckiem, rodzicem, nauczycielem, a także otaczającym nas światem. W tym niezwykle istotnym etapie edukacji podstawą jest zbudowanie prawidłowych relacji międzyludzkich, co nie będzie możliwe bez budowania bliskości, która umożliwia nam poznanie siebie i innych. Bliskość charakteryzuje szacunek, zaufanie oraz wzajemne poznanie swoich potrzeb.

POLSKA

GRUPA SZMARAGDOWA

Do grupy Szmaragdowej aktualnie uczęszczają Dzieci w wieku od 2,5 do 4,5 lat. Dzieci otoczone są troskliwą opieką nauczycieli: pani Natalii (wychowawca i nauczyciel języka angielskiego), pani Marty (logopeda) oraz pani Gabrysi (oligofrenopedagog). W naszej grupie najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa Dzieci oraz wzajemny szacunek. Staramy się być blisko natury – dostrzegać piękno dookoła nas. Często wychodzimy na spacery i przyglądamy się przyrodzie. Mamy swojego ulubione drzewo – dęba, pod którym często rozkładamy koc i odpoczywamy. Zwracamy uwagę na to, że jesteśmy częścią ekosystemu. Bardzo chętnie zdobywamy i pogłębiamy wiedzę z różnych dziedzin.
Materiały edukacyjne tworzone są w oparciu o zainteresowania Dzieci, tak aby nauka była dla nich czymś przyjemnym. Z naszych obserwacji wynika, że tak właśnie jest.

POLSKO-ANGIELSKA

GRUPA
RUBINOWA

W skład Grupy Rubinowej obecnie wchodzi 24 Dzieci w wieku od 3 do 6 lat oraz nauczyciele: pani Agnieszka, psycholog; pani Angelika, nauczyciel wychowania przedszkolnego, oligofrenopedagog; pani Wen, lektor języka angielskiego. Wspólnie dbamy o nasze otoczenie, staramy się aby materiały były dla Dzieci wartościowe i ciekawe, dążymy do jak największej samodzielności więc wszelkie czynności porządkowe i samoobsługowe robimy razem z dziećmi. Chcemy wychowywać do pokoju, w oparciu o szacunek, tolerancję i akceptację. W Rubinkach lubimy dużo ruchu, bardzo chętnie spędzamy jak najwięcej czasu na spacerach, placach zabaw lub w lesie. Lubimy kreatywność i tworzenie ciekawych, wyjątkowych prac plastycznych. Jesteśmy bardzo otwarci na próbowanie nowych rzeczy, z otwartymi ramionami przyjmujemy Gości, którzy mają nam coś ciekawego do pokazania lub opowiedzenia. Lubimy odkrywać, zadawać pytania i eksperymentować.

POLSKO - ANGIELSKA

GRUPA SZAFIROWA

W grupie szafirowej codziennie, z uśmiechem na twarzy witają dzieci:
Pani Patrycja – wychowawca grupy, pedagog specjalny; Pani Magda – psycholog; Pani Cemberli – lektor języka angielskiego. Każdego dnia podążamy za indywidualnymi potrzebami dziecka i dostosowujemy program do zainteresowań każdego z członków naszej małej społeczności. Staramy się tworzyć miejsce przyjazne dla wszystkich – każdy z nas jest ważny, ma prawo do własnego zdania oraz wyrażenia go na forum grupy. Chcemy, by każdy czuł się u nas bezpiecznie i swobodnie. W tej grupie szczególne miejsce zajmuje szacunek do drugiego człowieka. Dużo rozmawiamy o swoich emocjach i wciąż pracujemy nad tym, by je pokazywać, nazywać i rozpoznawać. Wspólnie podejmujemy decyzje dotyczące grupy i naszej sali, dbamy o porządek, ustalamy zasady i pielęgnujemy relacje z rówieśnikami. Podczas pobytu w przedszkolu rozwijamy swoją samodzielność i inspirujemy się do zdobywania nowych umiejętności. Wspólnie doświadczamy codzienności, zadajemy pytania i poszukujemy odpowiedzi. Dzięki różnorodności montessoriańskich materiałów znajdujących się w naszej sali mamy możliwość wielozmysłowego doświadczania świata. Lubimy relaksować się na zielonej trawce, podczas spacerów i na placu zabaw. Chętnie obserwujemy otaczającą nas roślinność i żyjące stworzenia. Z niecierpliwością oczekujemy dnia, w którym, w naszej sali pojawi się zwierzątko!

POZNAJ

NASZ BUDYNEK

Nowoczesny i przestronny budynek Przedszkola Avalon Montessori zapewnia Dzieciom zoptymalizowane warunki wszechstronnego rozwoju. Projekt Przedszkola stworzony został z myślą o funkcji przedszkola: cztery przestronne sale wyposażone w najlepsze materiały i pomoce Montessori, poradnia, w której odbywają się spotkania ze specjalistami (logopedą i psychologiem) oraz ogródek z własnym warzywniakiem. W trosce o najwyższe poczucie bezpieczeństwa budynek przedszkola jest wyposażony w wideodomofony, każda osoba przychodząca do przedszkola jest weryfikowana. Przedszkole posiada monitoring wizyjny.