Poznaj zespół naszych SPECJALISTÓW

Agata BRZEZIŃSKA

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, certyfikowany nauczyciel montessoriański Polski Instytut Montessori, logopeda, oligofrenopedagog.

Po ukończeniu liceum rozpoczęła studia na Filologii Polskiej na Uniwersytecie Szczecińskim. Pod koniec studiów powoli pojawiała się coraz większa chęć pracy z dziećmi. Logopedia z terapią pedagogiczną była początkiem. Po przeprowadzce do Poznania rozpoczęła pracę w żłobku i ukończyła kurs opiekunki dziecięcej. Jednak, aby móc pracować ze starszymi dziećmi  rozpoczęła studia z Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Przyszedł czas na Kraków i zdobywanie doświadczenia w placówkach przedszkolnych. Chęć dalszej nauki sprawiła, że  Pani Agata kładła ogromny nacisk na samodoskonalenie się – warsztaty, szkolenia, spotkania z innymi nauczycielami pokazywały, że nauczyciel na swojej ścieżce zawodowej powinien nieustannie kształcić się. Następnie spotkanie z pedagogiką montessoriańską, kurs nauczyciela Montessori w Polskim Instytucie Montessori oraz związane z tym nowe i bogatsze spojrzenie na edukację przedszkolną.

„Nie wyobrażam sobie pracy w przedszkolu bez muzyki, ruchu i sztuki. Uwielbiam pracować metodą aktywnego słuchania muzyki wg Batti Strauss. W najbliższej przyszłości moim marzeniem jest spotkanie z Martą Bogdanowicz i praca Metodą Dobrego Startu.
Po pracy – fanka Netflixa. W każdej wolnej chwili rower, bieganie albo fitness. Uwielbiam literaturę powszechną, scrapbooking i kuchnię azjatycką.”

Natalia SZYMBORSKA

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, nauczyciel montessoriański Polski Instytut Montessori, przygotowanie logopedyczne.
O sobie:
Pochodzę ze Śląska, natomiast w Krakowie mieszkam od 6 lat. Jestem absolwentką kierunku Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i Wychowanie przedszkolne na Uniwersytecie Śląskim oraz kierunku Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna z logopedią w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Katowicach.
Z przedszkolem Avalon jestem związana od września 2019 roku. Jestem wychowawcą grupy, uczę także języka angielskiego. Biorę udział w różnych szkoleniach doskonalących, żeby moje zajęcia były jak najbardziej atrakcyjne. Ukończyłam też kurs asystencki w Polskim Instytucie Montessori.
Z dziećmi pracuję już od ponad 7 lat. Zaczynałam od pracy zindywidualizowanej jako opiekunka dziecięca; z grupami przedszkolnymi mam do czynienia od 3 lat.

W wolnym czasie lubię czytać książki – nie tylko te pedagogiczne. Na mojej liście „do zrealizowania” jest nauka jazdy konnej.

 

Wenjuan XI

Nauczyciel montessoriański American Montessori Society.
Wen pochodzi z Chin, edukację odebrała w Pekinie, praktykowała w Kaliforni, ostatecznie ze względów prywatnych osiedliła się w Polsce.
Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi przedszkolnymi, min. jako nauczyciel w prestiżowej szkole The International Montessori school of Beijing w Pekinie. Zdobyła również praktykę w pracy z dorosłymi – prowadziła kursy zarówno języka angielskiego (biznesowy) jak i chińskiego. Jest na etapie nauki języka polskiego, w czasie wolnym ćwiczy jogę, gra na instrumencie Guzheng i tańczy salsę.

Patrycja SOBAŃSKA

Nauczyciel montessoriański, wychowawca Grupy Szafirowej. Wysoko wykwalifikowany
i doświadczony pedagog z ponad 8 letnim stażem pracy, pasjonatka pedagogiki Marii Montessori. Pani Patrycja ukończyła studia pedagogiczne – wychowanie małego Dziecka, pedagogikę specjalną i surdopedagogikę na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie oraz edukację przedszkolną i wczesnoszkolną na Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim.
W trakcie swojej kariery zawodowej była wychowawcą grupy w renomowanym przedszkolu Montessoriańskim, prowadziła szkolenia dla rodziców, współorganizowała kształcenie specjalne wielu Dzieci. Poza znajomością języków angielskiego i niemieckiego może pochwalić się znajomością języka migowego.
Specjalistyczną wiedzę zawdzięcza edukacji, praktyce oraz udziałowi w licznych kursach, webinarach i konferencjach branżowych związanych z pedagogiką M.Montessori i rozwojem Dziecka.
Prywatnie miłośniczka tańców ludowych i entuzjasta górskich wycieczek.

Angelika ŻUBER

Wykwalifikowany i doświadczony nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego oraz oligofrenopedagog.
Pani Angelika jest absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie
z doświadczeniem zawodowym zarówno w przedszkolu montessoriańskim jak i szkole. Legitymuje się międzynarodowym certyfikatem nauczyciela montessoriańskiego MACTE, a kwalifikacje
w zakresie tej pedagogiki nabyła w Polskim Instytucie Montessori. Ponadto posiada wiele dodatkowych kwalifikacji wynikających z ukończonych szkoleń m.in. Trening Skutecznego Nauczyciela, Praktyczny kurs alternatywnych i wspomagających metod porozumiewania się (AAC). Swoją wiedzę aktualizuje na corocznych konferencjach branżowych.
Fascynują ją podróże i sport. Uwielbia oglądać filmy dokumentalne.

Edyta SULIK

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej

Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywam już od kilku lat, najpierw jako animator zabaw dziecięcych, a ostatnie 3 lata jako nauczyciel w przedszkolu. Myślę, że moją mocną stroną jest duża wyobraźnia oraz szybkie dostosowanie się do sytuacji. Potrafię grać na ukulele więc muzyka towarzyszy mi na co dzień. Tańce i zabawy z dziećmi nie są mi obce. W wolnej chwili oddaję się mojej pasji jaką jest tworzenie charakteryzacji, a także wieczorne czytanie książki z kubkiem herbaty.  Ratownik Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, Kierownik wycieczek.

Klaudia LATOS-GIL

Wykwalifikowany i doświadczony nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego oraz terapeuta pedagogiczny, asystent nauczyciela Montessori.
O sobie:
Klaudia Latos-Gil absolwentka Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na kierunku pedagogika ogólna, a także absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku pedagogika specjalna. Nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem pracy w przedszkolu na stanowisku zarówno nauczyciela prowadzącego, jak i nauczyciela wspomagającego. Ukończyła wiele kursów z zakresu pracy z dziećmi wszechstronnie się doszkalając. Ze swojej pracy czerpie ogromną radość, a dobro dzieci jest dla niej najważniejsze. Jako nauczyciel stara się ukazać dzieciom świat pełen szacunku i wzajemnej tolerancji. Ważne jest dla niej indywidualne podejście do każdego dziecka. Prywatnie swój wolny czas poświęca lekturze materiałów i książek z dziedziny pedagogiki, choć dużą radość sprawia jej również gotowanie, dobry film i muzyka
 

Agnieszka DYTKO

Psycholog, pedagog.

Edukacja:
Psychologia stosowana na Uniwersytecie Jagiellońskim, szkolenie: Asystent Kulturowy Urząd Miasta Krakowa.

Aleksandra MILCZAREK

Magistr psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego z uprawnieniami nauczycielskimi. Obecnie poszerza swoje kwalifikacje i kompetencje w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Uprzednio realizowała się zawodowo jako organizator wielu wydarzeń, warsztatów, konferencji branżowych. Pracowała również w szkole w Hiszpanii jako psycholog i nauczyciel języka angielskiego. Do swoich najciekawszych doświadczeń życiowych zalicza bycie stewardessą, które umożliwiło jej liczne podróże po całym Świecie. Prywatnie mama 1,5 rocznej córeczki i tancerka.

Magda FLORCZYK

Nauczyciel wychowawca z kwalifikacjami i doświadczeniem w pracy w przedszkolu montessoriańskim. Absolwentka Akademii Ignatianium oraz obecnie kontynuująca na tej samej uczelni drugi fakultet na specjalizacji psychologia. Pani Magda ukończyła Szkołę Muzyczną I i II stopnia, jest nauczycielem gry na gitarze. Prowadziła zajęcia rytmiczne, wokalne i animacje. Wśród licznych ukończonych przez nią szkoleń i kursów znajdują się m.in. szkolenia dot. mutyzmu, rozwiązywania konfliktów i mediacji rówieśniczych oraz rozwoju sensoryczno-motorycznego dzieci.

Cemberli GRANT

Pani Cemberli to rodowita amerykanka jest członkiem zespołu Gr.Szafirowej, prowadzi codzienne zajęcia językowe w Gr.Bursztynowej i Gr.Szmaragdowej. Pani Cemberli studiowała w Stanach oraz Wielkiej Brytanii literaturę brytyjską i amerykańską, posiada certyfikat TEFL (Teaching English as a Foreign Language) oraz doświadczenie w prowadzeniu lekcji językowych dla dorosłych oraz dla dzieci. Z ciekawszych doświadczeń zawodowych pracowała w redakcjach kilku magazynów pisząc do nich teksty. Ma też na swoim koncie doświadczenie w produkcji podcastów o tematyce podróżniczej. Niezwykła prezencja Pani Cemberli oraz łagodna i wyraźna wymowa skupia na niej uwagę Dzieci, dzięki czemu nie tylko szybko przełamuje barierę językową, ale także przekazuje im pozytywne i uniwersalne wartości.

Katarzyna KULINOWSKA

Studentka Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej oraz równocześnie Geodezji. Pani Kasia mimo młodego wieku jest osobą niezwykle aktywną na wielu polach. Interesuje się pedagogiką M.Montessori, animacją czasu wolnego, uwielbia gotować, piec, również majsterkować. Działa również jako wolontariuszka na rzecz bezdomnych zwierząt.

Monika LUSOWICZ

Pani Monika jest psychologiem z przygotowaniem pedagogicznym do zawodu nauczyciela. Studiowała na Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University, Wyższej Szkole Europejskiej im. J. Tischnera i Krakowskiej Akademii im. A.F. Modrzewskiego.
Pani Monika odbyła praktyki w szkole i przedszkolu, od lat jest asystentem Dzieci ze specjalnymi potrzebami (autyzm, afazja). Posługuje się językiem angielskim i norweskim. W wolnym czasie zdobywa kolejne kategorie praw jazdy, uprawia sporty i podróżuje.

Angelika BOBOLA

Magister logopedii na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie, obecnie na specjalizacji podypolomowej z zakresu neurologopedii. Doświadczona w pracy z Dziećmi w innym podkrakowskim przedszkolu. Prowadzi terapie indywidualne, zajęcia logarytmiczne oraz naukę czytania.

Nazywam się Angelika Bobola. Mam 26 lat. Pochodzę z okolic Limanowej, ale od 8 lat mieszkam w Krakowie. Zawodowo jestem magistrem logopedii, a prywatnie mamą prawie dwuletniej córeczki. Uwielbiam pracę z dziećmi i od zawsze mam z nimi bardzo dobry kontakt. Moją pasją jest sport, literatura, a także górskie wyprawy.

Marta RYMAR

Dyrektor przedszkola

Absolwentka kierunków Controlling i Rewizja finansowa i EMBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Dyrektor zarządzający wieloma projektami. 
Pasjonat pedagogiki M.Montessori. Mama 5-letniego Adriana.